Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100612 Library:30312 in /home/firekjbz/public_html/rodopchani.bg/include/config.php on line 8
Добър ден, господин министър!

Добър ден, господин министър!

Публикувана на 02.04.2013 | 09:39
1427 прочитания


Поводът за това, което искам да кажа, е реакцията на служебния министър на земеделието. Аз не искам да го обвинявам персонално, защото той от няколко дни е министър и вероятно е за малко, но ми е интересна констатацията му. С един поглед човекът е разбрал, че в Родопите земеделието и животновъдството е замряло. И най-простият човек ако мине през Родопите и прекоси границата с Гърция, ще установи разликата. В Гърция има много животни, а в България няма. За проблемите с животновъдството, млекопроизводството и земеделието ние сме писали не един път, обаче отговорните хора се перчат по телевизора и разправят колко са велики. За нашата малка страна с малко население не се изискват кой знае колко усилия и средства, за да се стимулира селянинът да работи и да си създаде семейно стопанство, с което да храни семейството си и да произвежда, а с производството си да допринесе за повишаване на брутния продукт.

Явно постоянно говорим и мислим по различен начин с управляващите, които и да са те. Простотиите, които вършат нашите избраници, понякога са толкова много, че човек се чуди да не би някъде да има специална лаборатория или опитна станция, където да се изобретяват идиотските решения, с които да се пречи на хората да живеят и работят нормално.

Ще посоча един пример за решаване на част от проблема с безработицата в Родопите. Вместо да се назначават стотици хора да метат улиците и да се шляят по цял ден по шосетата, не би ли било по-добре тези заплати да  им се дават срещу задължението да гледат крави, или да си засеят нивите и да произвеждат продукция. Всички са на мнение, че това решение на безработицата с метлите е пълна простотия. Човек веднъж хване ли се да произвежда селскостопанска продукция в собственото си стопанство като му се подсигури поне за една година заплата, минимум 2 години след това ще продължи да произвежда, дори без заплатата, но това вече са подробности.

Дано новите управляващи не се ограничат само със хващане за главата и правилни констатации, а да вземат и правилните решения.